Games And Sports 

 

 

 

  THE LIST OF PARTICIPANTS SELECTED FROM KENDRIYA VIDYALAYA AFS, BORJHAR FOR THE

46th KVS NATIONAL SPORTS MEET 2015-16 (BOYS)

 

 

SL.

NAME OF PARTICIPANTS

CLASS

EVENTS

CATEGORY

REMARKS

1.

MK ABHISHEK

XI-A

LAWN TENNIS

U/19 (BOYS)

Bronze medals

(Individual Event)

2.

DEEPJYOTI SWARGIARY

IX-A

,,

--

3

KALPA KRISHNA BORDOLOI

X B

,,

--

4.

RAVI BASFOR

XI-C

CRICKET

--

 

THE LIST OF PARTICIPANTS SELECTED FROM KENDRIYA VIDYALAYA AFS, BORJHAR FOR THE 46th KVS NATIONAL SPORTS MEET 2015-16 (GIRLS)

 

SL.

NAME OF PARTICIPANTS

CLASS

EVENTS

CATEGORY

REMARKS

1.

MK VIBHOOTI

VI-B

LAWN TENNIS

U/14 (GIRLS)

Bronze medals

(Group Event)

2.

SHRISTI CHARABORTY

IV-C

TABLE TENNIS

U/14 (GIRLS)

--

 

 

THE LIST OF PARTICIPANTS SELECTED FROM KENDRIYA VIDYALAYA AFS, BORJHAR FOR THE

61 st SCHOOL GAMES FEDERATION OF INDIA (SGFI) MEET 2015-16 ( U-19 BOYS)

 

 

SL.

NAME OF PARTICIPANTS

CLASS

EVENTS

CATEGORY

REMARKS

1.

MK ABHISHEK

XI-A

LAWN TENNIS

U/19 (BOYS)

Selected for SGFI

 

 

 

THE LIST OF PARTICIPANTS SELECTED FROM KENDRIYA VIDYALAYA AFS, BORJHAR FOR THE

61 st SCHOOL GAMES FEDERATION OF INDIA (SGFI) MEET 2015-16 ( U-14 GIRLS)

 

 

SL.

NAME OF PARTICIPANTS

CLASS

EVENTS

CATEGORY

REMARKS

1.

MK VIBHOOTI

VI-B

LAWN TENNIS

U/14 (GIRLS)

Selected for SGFI

 

 

 

 

 

THE LIST OF PARTICIPANT FROM KENDRIYA VIDYALAYA AFS, BORJHAR FOR THE

46th REGIONAL LEVEL SPORTS MEET 2015-16.

 

SL.

NAME OF PARTICIPANTS

CLASS

EVENTS

CATEGORY

REMARKS

1.

MEHBOOB SHEIKH

IX- C

FOOTBALL

U/19 (BOYS)

--

2.

SUSHANT KUMAR RAM

X-C

TEAKWON-DO

,,

BRONZE MEDAL

3

ROSHAN MANDAL

VII-C

SWIMMING

U/14 (BOYS)

BRONZE MEDAL

4

IIRFAN AZIZ

IV-B

BADMINTON

,,

--

5.

RAVI BASFOR

XI-C

CRICKET

U/19 (BOYS)

SILVER MEDAL

6.

SIDDARTH PAUL

XI-D

CRICKET

SILVER MEDAL

7.

RUPA KUMARI

X-D

KHO-KHO

U/17 (GIRLS)

--

8.

SHANTI CHOUDHARY

X-D

,,

,,

--

9.

KUMARI SUBHAM

X-D

,,

,,

--

10.

RANI BORO

IX-B

,,

,,

--

11.

MK ABHISHEK

XI-A

LAWN TENNIS

U/19 (BOYS)

GOLD MEDAL

12.

DEEPJYOTI SWARGIARY

IX-A

U/17 (BOYS)

GOLD MEDAL

13.

KALPA KRISHNA BORDOLOI

X- B

U/19 (BOYS)

BRONZE MEDAL

14.

SHRISTI CHARABORTY

IV-C

TABLE TENNIS

U/14 (GIRLS)

--

15.

MK VIBHOOTI

VI-B

LAWN TENNIS

,,

GOLD MEDAL